Που και ποιες ώρες θα πραγματοποιηθούν τα δωρεάν rapid test σήμερα (5/11)

Τα σημεία δωρεάν ελέγχου Covid-19 εκ μέρους του ΕΟΔΥ, είναι σήμερα τα εξής:

1. Δ. Ασπροπύργου, Δοιράνη & Θεοτοκοπούλου, θέση Γερμανικά, Ασπρόπυργος,10:00-15:00

2. Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00

3. Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00

4. Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00

5. Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, ‘Αγιος Στέφανος, 09:00 -15:00

6. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00

7. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00

8. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00

9. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30.

10. Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:30 – 15:00.

11. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.

12. Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00

13. Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, ΚΑΠΗ Μενεμένης, Έλ. Αλεξίου 9, 09:00-15:00

14. Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30-15:00

15. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.

16. ‘Ανω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.

17. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.

18. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.

19. Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.

20. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

21. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

22. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30

23. Αιτωλοακαρνανία, Πάλαιρος, Αίθουσα «Σπύρος Αχείμαστος» Δημαρχείου, 09:30 -13:30

24. Αιτωλοακαρνανία,Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30

25. Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος, Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00

26. ‘Ανδρος, Κ.Υ. ‘Ανδρου 09:00 – 17:00

27. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, ‘Αργος, 09:00-15:00

28. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

29. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00

30. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00

31. Αρκαδία, Βυτίνα (πλατεία), 9:00-11:00

32. Αρκαδία, Κανδήλα, (πλατεία), 11:30-12:30

33. Αρκαδία, Παλαιόπυργος, (πλατεία), 13:00-15:00

34. ‘Αρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 08:00-14:00

35. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

36. Αχαΐα, Πάτρα, δειγματοληψία στην Πλατεία Αρόης, 09:00-14:30

37. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00

38. Βοιωτία, Κ.Υ. Θήβας, Κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00

39. Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,Λιβαδειά,09:00-14:00

40. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:30

41. Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00

42. Δράμα, Κοινότητα Ξηροποτάμου 09:00- 13:30

43. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00

44. Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου 09:30-13:30

45. Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-14:00

46. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00

47. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 09:00-15:00

48. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00 – 14:00

49. Εύβοια, Χαλκίδα , Παλαιά Γέφυρα Χαλκίδας, 09:00 – 15:00

50. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, Ψαρών 2, 08:30-13:00

51. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00

52. Ζάκυνθος, Κοινοτικό γραφείο Καλαμακίου, 09:00-10:30

53. Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00

54. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

55. Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο Αμαλιάδας, Ερμού 20, 09:00-14:30

56. Ηλεία, Βαρθολομιό, Πολιτιστικό Κέντρο Βαρθολομιού, 09:00-14:30

57. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00

58. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

59. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00

60. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

61. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

62. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7 ης ΥΠΕ, 09:00-15:00

63. Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00

64. Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00

65. Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30

66. Ηράκλειο, Καλό Χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 14:00-15:00

67. Ηράκλειο, Γάσι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00

68. Ηράκλειο, ‘Ανω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00

69. Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30

70. Ηράκλειο, Κρουσώνας – Πλατεία Αγίας Τριάδας, Δ. Μαλεβιζίου, 13:30-15:30

71. Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00

72. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

73. Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00

74. Θεσπρωτία, Δημαρχείο Συβότων, 10:00-14:00

75. Ικαρία, Κέντρο  Υγείας Ευδήλου, 9:00 – 16:00

76. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09.00-14.00

77. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09.00-17.00

78. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

79. Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης , 09:00-15:00

80. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00

81. Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00

82. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00

83. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00

84. Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο Μορφοβουνίου,08:30-09:30

85. Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Πολιτιστικό Κέντρο Μορφοβουνίου ,09:30-11:00

86. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ Πολυτεχνείου 12 ,08:00-11:00

87. Καρδίτσα, Τ.Κ Ιτέας Δήμου Παλαμά, Πρώην Δημαρχείο,10:00-14:00

88. Καρδίτσα, Τ.Κ Μάρκου Δήμου Παλαμά, Κοινοτικό Γραφείο,11:00-14:00

89. Καρδίτσα, Τ.Κ Λεύκης Δήμου Παλαμά, Κοινοτικό Γραφείο,12:30-14:00

90. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

91. Καστοριά, ‘Αργος Ορεστικό, 09:30-11:30

92. Κέα, Χώρα Κέας, 08:00-13:00

93. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.00

94. Κέρκυρα, Ιατροχειρουργική Εταιρεία, Σκαραμαγκά 4, 09.00-14.00

95. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου 4, 08:00-16:00

96. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

97. Κιλκίς, Λειψύδριο, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00

98. Κιλκίς,Θεοδόσια, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00

99. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00

100. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:30

101. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00

102. Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, Αντιπτεράρχου Δεδε Βλάση, 09:30-13:30

103. Κως, οδός υγείας, παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:00-15:00

104. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00

105. Λακωνία, ‘Αγιος Γεώργιος Νεάπολης, 10:00

106. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 8:00- 16:00

107. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο 8:00-15:30

108. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 8:00-15:30

109. Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:00-15:30

110. Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου 9:00-15:00

111. Λάρισα, Κέντρο Υγείας Φαρσάλων 9:00-12:00

112. Λάρισα, ΚΤΕΛ 8:00-15:30

113. Λάρισα, Στέκι Ηλικιωμένων / Νέα Πολιτεία – Καιλι και Θεοδωρακοπούλου 8:00-15:30

114. Λάρισα, Κοιλάδα ΚΑΠΗ 8:00-11:30

115. Λάρισα, Κοινότητα Μάνδρας 12:00-15:30

116. Μεσσηνία, Καλαμάτα – Αίθουσα «Αλέξ. Κουμουνδούρος», 08:30 – 15:30.

117. Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 13:00.

118. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.

119. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.

120. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.

121. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00 – 17:00

122. Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00 – 14:00

123. Λασίθι, ISOBOX, Προαύλιος χώρος Κ.Υ Νεάπολης, 12:00 – 17:00

124. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30-15:45

125. Λέσβος, Αρχή Αγοράς, Ερμού, 10:00-14:00

126. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30

127. Λήμνος, Παλαιό Θυρωρείο Νοσοκομείου, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45

128. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00

129. Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00

130. Μαγνησία, Αλμυρός. Αγ. Τρύφωνος 2, (έναντι Κ. Υγείας) 08:30-13:30

131. Μαγνησία, Βελεστίνο,έναντι γηπέδου 08:30-10:30

132. Μαγνησία, ‘Ανω Βόλος – ΤΟΜΥ Ιωλκού, Ιωλκού 408, 11:30-14:00

133. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικόδημου, Χώρα, 7:30-14:30

134. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00

135. Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00

136. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00

137. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως,08:00-15:30

138. Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 10:00-14:00

139. Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30

140. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00

141. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν.Αγ.Κωνσταντίνου, Ρέθυμνο, 09:00-14:00

142. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν.Αγίου Γεωργίου, Καλλιθέα,09:00-14:00

143. Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00

144. Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00

145. Ροδοπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00

146. Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Ρόδου, 09.00-14.30

147. Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Μαλώνας, 09.00-14.30

148. Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

149. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00

150. Σάμος, Isobox Γενικού Νοσοκομείου Σάμου, 08:30-14:00

151. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

152. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30

153. Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00

154. Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00

155. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30

156. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-12:00

157. Τρίκαλα, Πλατεία Πύλης (Λαϊκή Αγορά) 09:00-11:00

158. Τρίκαλα, Ε ΚΑΠΗ 11:00-15:30

159. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00

160. Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00

161. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας, Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 10:30-15:00

162. Φθιώτιδα, Κοινότητα Παλαιοχωρίου, Κοινοτικό Κατάστημα, Δήμος Αμφίκλειας-Ελάτειας, 09:00-10:00

163. Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Ελάτειας, Δήμος Αμφίκλειας-Ελάτειας, 11:00-14:00

164. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

165. Φλώρινα, Πρώην Κοινοτικό γραφείο Μελίτης, Μελίτη, 08.00-13.30

166. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο ‘Αμφισσας,08.00-14.00

167. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

168. Χαλκιδική, Δημοτικό θέατρο Πολυγύρου, Πολύγυρος, 09:00-15:00

169. Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30

170. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00

171. Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30 -14:00

172. Χίος, Δασκαλόπετρα Δημόσιος χώρος στάθμευσης (Ηω), 10:00 -13:00




Σχολιάστε